Zakład Wielobranżowy PITER Piotr Kita

Jak powstają przęsła ogrodzeniowe?

Popularne ogrodzenia metalowe są zbudowane z określonej ilości przęseł, czyli podstawowych elementów składowych. Nasza firma proponuje zarówno systemy panelowe, jak i siatkowe lub ozdobne.

Produkcja ogrodzeń nie jest możliwa bez współdziałania linii zgrzewającej, ślusarskiej oraz lakierni (przede wszystkim proszkowej). Zgrzewanie przęseł w ogromnej temperaturze pozwala na nadanie odpowiedniego kształtu poszczególnym elementom. Można je wyginać lub docinać. Tu powstają dowolne formy systemów tradycyjnych i ozdobnych.

Bardzo ważnym etapem produkcji jest spawanie elementów ogrodzenia i ewentualne poprawki lub szlifowanie. Kolejnym etapem produkcji jest cynkowanie ogniowe przęseł. Proces odbywa się podczas kąpieli stali w ciekłym cynku o temperaturze, która wynosi ponad 400 stopni Celsjusza. Cynkowanie zabezpiecza przęsło przed korozją na długie lata. W ostatniej kolejności metalowe ogrodzenia poddaje się lakierowaniu powłoką o wybranym kolorze. W naszej firmie dostępne są przęsła w szerokiej gamie barwnej, które można dopasować do stylu posesji i elewacji budynku. 

Najważniejsze zalety ogrodzeń metalowych

Ogrodzenia wykonane z metalu stanowią najlepsze zabezpieczenie posesji przed wizytą nieproszonych gości. Po przęsłach z pionowych elementów bardzo trudno się wspiąć, a cała konstrukcja jest praktycznie niemożliwa do uszkodzenia mechanicznego. Stalowe systemy są długotrwałe, zachowują nienaruszoną formę nawet przez kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Jest tak dzięki cynkowej powłoce i trwałym lakierom. Ogrodzenia są odporne na warunki atmosferyczne, jakie jak deszcz i skrajne temperatury. Nie rozwija się na nich korozja.

Warto pamiętać również o tym, że ogrodzenie metalowe to jedna z najlepszych dekoracji dla domu i posesji. Jest to pierwszy element, na jaki zwracają uwagę goście i przechodnie. Kolor i kształt przęseł można dopasować do elewacji oraz kompozycji działki. Ogrodzenia z metalu nie są drogie, a ich montaż przebiega łatwo i szybko. Przęsła montuje się do wcześniej przygotowanych słupków. Długość systemu wybiera klient, nie ma co do tego żadnych ograniczeń.