Zakład Wielobranżowy PITER Piotr Kita

Jak ogrodzić taras? Porady i sugestie

Taras to miejsce, w którym cała rodzina może spędzać czas na świeżym powietrzu, bez konieczności wychodzenia poza obszar domu. Często posiada ogrodzenie, a także całkowite lub częściowe zadaszenie. Ogrodzenie tarasu czyni jego przestrzeń bardziej przytulną oraz może osłaniać ją od wiatru i hałasu. Ponadto solidnie ogrodzony taras daje większe poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

Stalowe ogrodzenie tarasu

Balustrady metalowe są przede wszystkim solidne i trwałe. Wiele osób przekonało się, że to inwestycja na długie lata. Stalowe konstrukcje są odporne na uderzenia i warunki atmosferyczne. Zapewniają poczucie bezpieczeństwa będąc jednocześnie stylową ozdobą tarasu. Warto zaznaczyć, że metal jest materiałem niemal bezobsługowym i nie wymaga impregnacji, jak w przypadku ogrodzeń drewnianych, które po pewnym czasie tracą swój pierwotny wygląd i właściwości.

Przy wyborze opcji stalowego ogrodzenia tarasów  wystarczy raz na kilka lat odświeżyć je za pomocą farby do metalu. Pośród dostępnych wzorów można znaleźć proste i nowoczesne balustrady oraz takie o bardziej skomplikowanych wzorach. W tej kwestii wybór jest już zależny od upodobań.

Ogrodzenie tarasu ozdobione naturą

Aby urozmaicić wygląd swojego tarasu wystarczy kilka ulubionych roślinek. Jeśli jest również do dyspozycji ogrodzenie można sobie pozwolić na wiele stylowych kompozycji. Pierwsza propozycja to kolorowe kwiaty zasadzone w doniczkach, umieszczanych na poręczy ogrodzenia. W przypadku wyższej konstrukcji można zdecydować się na eleganckie wiszące doniczki, na różnych wysokościach. 

Metalowe ogrodzenie może bez problemu stać się podporą dla żywej osłony przed wiatrem i hałasem. Wystarczy wybrać roślinność pnącą, która po pewnym czasie porośnie całą powierzchnię ogrodzenia, tworząc niesamowity tropikalny klimat. Najczęściej do tego typu kompozycji wybierane są wszelkie gatunki bluszczu oraz maliny amerykańskie, które będą wersją kwitnącą. Są to rośliny niewymagające szczególnej uwagi, a w połączeniu ze stalową balustradą potrafią zagwarantować nietuzinkowy efekt.